تاريخ: 25/9/1397

پست الکترونیکی


مشروح خبر

 
   به گزارش روابط عمومی شرکت صنعت فولاد شادگان ،جناب آقای مهندس شریفی مدیر عامل محترم شرکت ملی فولاد ایران و آقای مهندس مدرس خیابانی مدیر عامل محترم شرکت فولاد خوزستان ، روز دوشنبه مورخ 21/10/94 جهت پیگیری پیشرفت فیزیکی شرکت صنعت فولاد شادگان ، از این شرکت بازدید نمودند. در این بازدید آقای سید محمد قافله باشی عضو محترم هیأت مدیره فولاد شادگان و مدیران ارشد شرکت فولاد خوزستان و شرکت ملی فولاد ایران هیأت بازدید کننده را همراهی کردند.
   هیئت بازدید کننده در ابتدا جلسه ای با حضور مهندس علیمرادپور مدیرعامل محترم ، معاونین و مدیران شرکت صنعت فولاد شادگان ، در محل سالن کنفراس ستاد کارفرما برگزار نموده ، شرایط موجود ، مشکلات و موانع جهت راه اندازی واحد احیاء مستقیم شرکت را مورد بررسی قرار دادند و تصمیماتی در خصوص رفع این موانع و مشکلات جهت بهره برداری هرچه سریعتر واحد احیاء مستقیم اتخاذ نمودند.
 
 
     در ادامه جلسه مهندس علیمرادپور ضمن تقدیر و تشکر از پیگیری های مجدانه مدیران گرامی و اعلام انتصاب مهندس لقمانی به عنوان مدیر عامل جدید شرکت فولاد پایا ، بر لزوم روشن نمودن مشعلهای ریفرمر برای راه اندازی گرم احیاء مستقیم با برق موقت ، قبل از پایان سال جاری تاکید نمودند.
    مهندس علیمرادپور در ادامه اظهارات خود به تکمیل روشنایی محوطه ، اقدام در جهت محوطه سازی و تکمیل جاده های شرکت اشاره نمودند و در این زمینه بسیج هر سه ارگان کارفرما ، مشاور و پیمانکار در سایت را خواستار شدند.
    مدیرعامل شرکت فولاد شادگان در پایان اعلام کرد کلیه سطوح پایین شرکت در آینده نزدیک با سرباره پوشیده می شود و واحدهای آتش نشانی و بهداری تکمیل خواهند شد و بدینوسیله مقدمات بهره برداری فراهم خواهد شد.
 
 
 
   در پایان ، هیأت بازدید کننده پس از بازدید از روند ساخت و پیشرفت بخشهای مختلف این شرکت ، به ویژه سایت احیاء مستقیم و پست برق 400 کیلو ولت ، در ساعت 16:00 شرکت صنعت فولاد شادگان را ترک نمودند.  

مشروح خبر

     هیئت بازدید کننده در ابتدا جلسه ای با حضور مهندس علیمراد پور، مدیرعامل محترم شرکت صنعت فولاد شادگان ، معاونین و مدیران این شرکت در محل سالن کنفراس ستاد کارفرمای این شرکت برگزار نموده ، شرایط موجود ، مشکلات و موانع جهت راه اندازی واحد احیاء مستقیم شرکت را مورد بررسی قرار دادند و تصمیماتی در خصوص رفع این موانع و مشکلات جهت بهره برداری هرچه سریعتر احیاء مستقیم اتخاذ نمودند.
 
  
 
     پس از این جلسه جناب آقای مهندس مالکی رئیس محترم هیئت مدیره شرکت فولاد خوزستان و هیئت همراه از روند ساخت و پیشرفت بخشهای مختلف این شرکت ، بویژه سایت احیاء مستقیم و پست برق 400 کیلو ولت بازدید به عمل آوردند .
 
 
     سپس هیئت بازدید کننده در جلسه ای با حضور مدیران ارشد شرکت های پیمانکار و مشاور ، راهکارهای رفع موانع کاری و مشکلات را مورد بررسی قرار دادند و تصمیم بر رفع این موانع و مشکلات گرفتند.
     در پایان این جلسه مهندس بیژن زاده مدیر فنی شرکت صنعت فولاد شادگان ضمن تشکر و قدردانی از پیگیری های هیئت مدیره محترم شرکت فولاد خوزستان ، گزارشی از اقدامات انجام شده از زمان تاسیس شرکت صنعت فولاد شادگان در قسمتهای مختلف از جمله فنداسیونها و تجهیزات نصب شده در کوره ، ریفرمر ، پست 400 کیلو ولت همچنین نحوه تأمین آب ، برق و گاز این مجموعه ارائه کردند.
 
 
     گفتنی است شرکت فولاد خوزستان با 65 درصد سهام شرکت صنعت فولاد شادگان به عنوان متولی اصلی این شرکت مطرح می باشد .

مشروح خبر

   
 

     در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا احمد نسب در رثای سید و سالار شهیدان حضرت حسین ابن علی (ع) و اهل بیت مطهرش و همچنین پیام های نهضت حسینی ، سخنرانی و سپس نوحه سرایی کردند.
     حجت الاسلام احمد نسب با بیان اینکه نهضت حسینی در خود درس‌ها و پیام‌های بزرگی دارد، گفت: بزرگ‌ترین پیام نهضت حسینی که اختصاص به زمان و مکان و ملت خاصی ندارد، درس و شیوه آزادگی و کرامت است. در مکتب حسینی ذلت و خواری و تسلیم در برابر زور و ستمگر ممنوع است و این بزرگ‌ترین درس قیام عاشورا برای ماست. درسی با عنوان شیوه آزادگی و بندگی خداوند متعال و عدم تسلیم در برابر طاغوت.
 
 
 

     وی در پایان با اشاره به وظیفه سنگینی که به عهده ما مسلمانان و بویژه شیعیان اهل بیت در زمینه نشر فرهنگ حسینی داریم ، بیان کرد: ما به عنوان عناصر فرهنگی وظیفه داریم تا فرهنگ حسینی و پیام‌های نهضت کربلا را به شیوه صحیح و مناسب در میان تمام مردم جهان نشر و گسترش دهیم.

مشروح خبر

در این بازدید آقای تمیمی ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های مدیرعامل و پرسنل شاغل در شرکت فولاد شادگان ، بر پیگیری هرچه بیشتر مدیریت شرکت در خصوص افتتاح فاز یک این پروژه تاکید کرده و گفت: « افتتاح پروژه فولاد شادگان کمک شایانی در کاهش بیکاری این شهرستان خواهد داشت که علاوه بر آن در رشد اقتصادی منطقه اثر بسزایی خواهد داشت. »

مهندس علیمرادپور مدیر عامل شرکت صنعت فولاد شادگان نیز ضمن تشکر از حضور نماینده محترم شهرستان در شرکت ، خواستار تلاش و پیگیری ایشان در خصوص تامین نقدینگی جهت اتمام پروژه گردیدند .

در این دیدار از فاز یک (سایت احیاء مستقیم) شرکت بازدید انجام شد که در این زمینه مهندس علیمرادپور ضمن اعلام مشکلات موجود ، از چگونگی روند پیشرفت فیزیکی این فاز ، هیأت بازدید کننده را آگاه نمودند . ایشان افزودند: « این شرکت یکی از طرحهای فولادی کشور می باشد که قادر به تولید سالیانه هشتصد هزار تا یک میلیون تن شمش فولاد اسفنجی می باشد و این خود یک جهش مهم در صنعت فولاد کشور است.»
 
 

طرح فولاد شادگان یکی از هشت طرح فولادی کشور می باشد که در سال 1386 کلنگ زنی آن انجام و در سال 1393 ، 65% سهام آن از سازمان ایمیدرو به شرکت فولاد خوزستان منتقل گردیده و 35 درصد باقیمانده آن در اختیار بخش دولتی می باشد و اکنون به شرکت صنعت فولاد شادگان تغییر نام یافت.

پروژه فولاد شادگان تا پایان تیرماه 94 ، در فاز یک (سایت احیاء ، انباشت و برداشت) 85/25 درصد ، در واحد فولاد سازی 35/09 درصد ، در واحدهای جنبی 48/57 درصد و در مجموع 56/18 درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشد.
 

مشروح خبر

  بازدید معاون محترم وزیر صنعت،معدن و تجارت از شرکت
 
 
   به گزارش روابط عمومی شرکت روز چهارشنبه مورخ 21 مهر 94 ، جناب آقای مهندس سرقینی ، معاون محترم وزیر صنعت ، معدن و تجارت ، در راس هیاتی ، از این شرکت بازدید به عمل آوردند .
    در این بازدید که آقای مهندس شریفی مدیرعامل محترم شرکت ملی فولاد ایران ، آقای دکتر فاطمیان مدیرکل دفتر امور صنایع معدنی وزارتخانه و آقای مهندس حاج حیدری از کارشناسان محترم وزارتخانه ، معاونت محترم وزیر را همراهی می کردند ، ابتدا از آخرین وضعیت پیشرفت پروژه بازدید صورت گرفت و میزان پیشرفت و مشکلات موجود مورد بررسی قرار گرفت .
    پس از بازدید جلسه ای با حضوران مدیران شرکت، مدیران شرکت فولاد خوزستان و پیمانکاران پروژه برگزار و مشکلات موجود تا زمان بهره برداری بصورت دقیق تر مورد بررسی قرار گرفت .
    معاون محترم وزیر در این جلسه بر اهتمام پیمانکاران در خصوص تسریع در پیشرفت واحدهای مختلف در جهت بهره برداری به موقع پروژه تاکید نمودند . 
 
 
    در ادامه نیز جناب آقای مهندس علیمرادپور مدیرعامل محترم شرکت ضمن تشکر از پیگیری مسئولین محترم ، مطرح نمودند که دلیل اصلی عقب افتادگی پروژه احیاء مستقیم ، مشکلات در امر تامین کالاهای خارجی و داخلی بوده و این امر تاثیر عمده ای در عقب افتادگی در بخش نصب نیز داشته است . ایشان همچنین عنوان نمودند که می بایست هرچه سریعتر کالای موجود در گمرک ترخیص و کالاهای نیمه تمام ساخت داخل کشور سریع تر ساخته و به سایت حمل گردند .
    به گزارش روابط عمومی شرکت ، بازدیدکنندگان محترم پس از پایان جلسه در ساعت 15 ، شرکت صنعت فولاد شادگان را به مقصد بندرامام خمینی جهت بازدید از اسکله شرکت فولاد خوزستان ، ترک کردند .


1 - 2 - 3

 

 

 
 

منو